Posted by on 14 lipca 2018

Po trzecie, aby sprawdzić, czy wpływ interwencji różni się między dwiema grupami po korekcie dla możliwych czynników zakłócających, przetestowaliśmy możliwe dwukierunkowe interakcje pomiędzy interwencją i każdym z pozostałych czynników przy użyciu testu Walda. Wyniki przedstawiono jako iloraz szans i odpowiadające 95% przedziały ufności. Analizę przeprowadzono przy użyciu oprogramowania IBM SPSS, wersja 22 i VassarStats (vassarstats.net/prop2_ind.html). Dwustronna wartość P mniejsza niż 0,05 została uznana za wskazującą na istotność statystyczną. Do oceny dopasowanych modeli wykorzystano test dobroci dopasowania Hosmer-Lemeshow, przy czym wartości P powyżej 0,05 uważano za wskazujące akceptowalne dopasowanie. Nie wprowadzono żadnych korekt w przypadku wielu testów.
Lay Wolontariusze
W sumie 5989 świeckich ochotników, którzy zostali przeszkoleni w zakresie RKO, zostali zwerbowani na początku bada nia, a 9828 zostało zwerbowanych do końca badania. Spośród świeckich wolontariuszy, którzy zostali początkowo zwerbowani, 48% (2898) stanowili mężczyźni; średni wiek wynosił 40 lat.
Pacjenci
Rysunek 2. Rysunek 2. Randomizacja i leczenie pacjentów po aktywacji systemu pozycjonowania telefonu komórkowego przez dyspozytorów ratunkowych. Rysunek 2 pokazuje przypisanie pacjentów do grupy interwencyjnej lub grupy kontrolnej. System pozycjonowania telefonów komórkowych został aktywowany w 1808 przypadkach podejrzeń o pozaszpitalne zatrzymanie krążenia. Pacjenci, którzy nie otrzymali leczenia od personelu EMS, zostali wykluczeni, podobnie jak pacjenci z zatrzymaniem krążenia, których świadkiem był personel EMS. W końcowej analizie wyników uwzględniono 667 pacjentów z pozaszpitalnym zatrzymaniem krążenia: 46% (306 pacjentów) w grupie interwencyjnej i 54% (361 pacjentów) w grupie kontrolnej.
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka wyjściow a 667 pacjentów z nagłym zatrzymaniem krążenia leczonych przez personel EMS, zgodnie z grupą leczenia.Tabela przedstawia wyjściową charakterystykę wszystkich pacjentów z poza szpitalnym zatrzymaniem krążenia, którzy zostali uwzględnieni w analizie wyników. Nie było istotnych różnic między obiema grupami.
Wyniki
Tabela 2. Tabela 2. Wyniki pierwotne i wtórne. Jak pokazano w Tabeli 2, różnica między grupami wyniosła 13,9 punktów procentowych (95% przedział ufności [CI], 6,2 do 21,2, P <0,001) w wyniku pierwotnym: 61,6% pacjentów w grupie interwencyjnej (188 z 305 pacjentów) otrzymywało CPR zainicjowaną przez świadków, w porównaniu z 47,8% pacjentów w grupie kontrolnej (172 z 360 pacjentów). Istniała również znacząca różnica (9,5 punktów procentowych, 95% CI, 2,0 do 16,9, P = 0,01), jeśli przypadki, w których instrukcje dotyczące wykonywania CPR były przez telefon, zostały policzone jako CPR zainicjowana przez osobę postronn ; z włączeniem tych przypadków, 64,3% pacjentów w grupie interwencyjnej otrzymało CPR zainicjowaną przez osobę postronną w porównaniu z 54,7% pacjentów w grupie kontrolnej [przypisy: łokieć golfisty, usuwanie blizn potrądzikowych, wybielanie warg sromowych ]

Powiązane tematy z artykułem: łokieć golfisty usuwanie blizn potrądzikowych wybielanie warg sromowych

Posted by on 14 lipca 2018