Posted by on 20 kwietnia 2018

Aby ocenić, czy wzrost wskaźnika CPR zainicjowanej przez osobę postronną z 48% do 62% wystarczy, aby poprawić wskaźnik przeżywalności, wymagałoby to znacznie większej populacji pacjentów. Jednak wykazano, że CPR zainicjowana przez osoby postronne jest często powiązana ze zwiększoną przeżywalnością w dużych kohortach pacjentów.23,24 W niedawnym badaniu Hasselqvista i wsp., Opisanym w innym miejscu tego wydania Journal, CPR zainicjowanym przez osobę postronną, w porównaniu z CPR podawanym po przybyciu EMS, było niezależnie związane ze zwiększoną szybkością 30-dniowego przeżycia (iloraz szans, 2,15, 95% CI, 1,88 do 2,45, P <0,001) 0,25 Chociaż w naszej populacji badawczej interwencja była związana ze wzrostem o 14 punktów procentowych w tempie CPR zainicjowanym przez osoby postronne przez przeszkolonego laika, system pozycjonowania telefonów komórkowych został aktywowany tylko w około połowie wszystkich przypadków poza szpitalem. zatrzymanie ak cji serca w społeczności. Jeśli nasze wyniki zostały zastosowane do całej pozaszpitalnej populacji cierpiącej na zatrzymanie akcji serca, w tym w przypadkach, w których system pozycjonowania telefonów komórkowych nie został aktywowany, ogólny wzrost zainicjowanej przez CPR częściowej obserwacji w wyniku interwencji mógł być mniejszy niż co było obserwowane w naszej populacji badawczej. Jednak bardziej wszechstronna identyfikacja zatrzymań krążenia przez dyspozytorów, rozszerzenie korzystania z systemu pozycjonowania telefonu komórkowego w celu udzielenia pomocy pacjentom z nagłym zatrzymaniem akcji serca w nocy, techniczne usprawnienia w systemie i nabór dodatkowych ratowników nieśnych może zwiększyć efekt interwencji.
Różnice między miastami i krajami pod względem czynników technicznych, prawnych, edukacyjnych, społecznych i ekonomicznych mogą wpływać na uogólnienie naszych wyników. Wystarczająca liczba świeckich ochotnik ów, którzy zostali przeszkoleni w zakresie RKO, jest prawdopodobnie kluczem do bieżących wyników i nie może zostać przeniesiona do innych kontekstów społecznych i kulturowych.
Nasze badanie ma kilka ograniczeń. Po pierwsze, było to jednoośrodkowe badanie, w którym brało udział tylko jedno centrum dyspozytorskie i nie było ono zasilane, by analizować przeżycie. Po drugie, czas od zatrzymania krążenia do przybycia świeckich ochotników, którzy zostali przeszkoleni w zakresie RKO, nie mógł być obiektywnie zmierzony. Wreszcie, system pozycjonowania telefonu komórkowego nie był używany w nocy ani w przypadku urazu, utonięcia, zatrucia, samobójstwa lub u osób w wieku poniżej 8 lat; w związku z tym nasze wyniki mogą nie mieć zastosowania do pozaszpitalnych zatrzymań krążenia, które występują w takich okolicznościach.
Podsumowując, w obecnym badaniu zastosowanie systemu pozycjonowania telefonu komórkowego do lokalizacji i wysłania wieckich ochotników, którzy zostali przeszkoleni w zakresie CPR do pobliskich pacjentów, którzy przebyli pozaszpitalne zatrzymanie krążenia, znacznie zwiększyło wskaźnik CPR zainicjowanej przez osobę postronną . Przyjazd tych ochotników miał niewielki wpływ na wyniki kliniczne.
[patrz też: ginekolog Warszawa, Fordanserki, dieta w ciąży ]

Powiązane tematy z artykułem: dieta w ciąży Fordanserki ginekolog Warszawa