Posted by on 1 sierpnia 2018

Dlatego nasze wyniki mogą wynikać ze specyficznego wpływu naszego algorytmu leczenia, mogą być najbardziej generalne dla pacjentów otrzymujących głównie żywienie dojelitowe lub mogą odzwierciedlać szkody nie widoczne w badaniach z krótszą obserwacją i niższą mocą statystyczną. W naszym badaniu więcej pacjentów w grupie intensywnie kontrolowanej niż w grupie kontrolnej konwencjonalnej było leczonych kortykosteroidami, a nadmiar zgonów w grupie z intensywną kontrolą był głównie spowodowany przyczynami sercowo-naczyniowymi. Różnice te mogą sugerować, że obniżenie poziomu glukozy we krwi poprzez podawanie insuliny ma niekorzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy.35,36 Jednak nasze badanie nie miało na celu zbadania takich mechanizmów; potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć zwiększoną śmiertelność w naszym badaniu.
Od czasu pierwotnego badania Van den Berghe i wsp., Zalecono 12 intensywnych kontroli glikemii16,17 przy założeniu, że leczenie ukierunkowane na normoglikemię będzie korzystne dla pacjentów. Jak zauważono w innych dziedzinach medycyny, 37 badanie kliniczne ukierunkowane na postrzegany czynnik ryzyka (w tym przypadku hiperglikemia) jest testem złożonej strategii, która może mieć głębokie skutki wykraczające poza jej wpływ na czynnik ryzyka (tutaj poziom glukozy we krwi ). Nasze odkrycia sugerują, że cel normoglikemii dla kontroli glukozy niekoniecznie jest korzystny dla pacjentów w stanie krytycznym i może być szkodliwy. Nie jest jasne, czy szkoda, którą zaobserwowaliśmy, wynikała ze zmniejszenia poziomu glukozy we krwi, zwiększonego podawania insuliny, występowania hipoglikemii, czynników metodologicznych charakterystycznych dla naszego badania lub innych czynników.
Podsumowując, nasze badanie wykazało, że docelowe stężenie glukozy we krwi mniejsze niż 180 mg na decylitr powodowało niższą śmiertelność niż docelowy poziom 81 do 108 mg na decylitr. Na podstawie naszych wyników nie zalecamy stosowania niższego celu u osób dorosłych w stanie krytycznym.
[więcej w: badanie optometryczne, centrum szczepień warszawa, terapia powięziowa ]

Powiązane tematy z artykułem: badanie optometryczne centrum szczepień warszawa terapia powięziowa

Posted by on 1 sierpnia 2018