Posted by on 29 maja 2018

Pacjenci spełniający kryteria to ci, którzy prawdopodobnie będą wymagać leczenia na OIOM przez 3 lub więcej kolejnych dni (patrz Dodatek A w Dodatkowym dodatku, dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu). Szczegółowy opis badania został opublikowany poprzednio.25 Badanie zostało zatwierdzone przez komisje etyczne Uniwersytetu w Sydney, University of British Columbia i każdej uczestniczącej instytucji. Pisemną świadomą zgodę uzyskaną przed randomizacją lub opóźnioną zgodę uzyskano od każdego pacjenta lub od prawnego zastępcy.
Uczestnicy badania zostali losowo przydzieleni do kontroli glikemii z jednym z dwóch docelowych zakresów: intensywny (tj. Ciasny) cel kontrolny 81 do 108 mg na decylitr (4,5 do 6,0 mmol na litr), w oparciu o dane z poprzednich badań, 12, 13 lub konwencjonalny cel kontrolny wynoszący 180 mg lub mniej na decylitr (10,0 mmol lub mniej na litr), na podstawie badań ankietowych przeprowadzonych w Australii, Nowej Zelandii i Kanadzie.23,25 Randomizacja została podzielona na straty zgodnie z typem przyjęć (operacyjnym lub nonoperative) i region (Australia i Nowa Zelandia lub Ameryka Północna). Pacjenci zostali losowo przydzieleni do grupy terapeutycznej przez klinicystów, którzy ich leczą lub przez lokalnych koordynatorów badań, przy użyciu algorytmu minimalizacji26 dostępnego za pośrednictwem bezpiecznej witryny internetowej. Zadania terapeutyczne zostały ukryte przed randomizacją, ale później personel kliniczny był ich świadom.
Kontrolę stężenia glukozy we krwi osiągnięto za pomocą dożylnego wlewu insuliny w soli fizjologicznej. W grupie pacjentów poddanych konwencjonalnej kontroli glikemii podawano insulinę, jeśli poziom glukozy we krwi przekroczył 180 mg na decylitr; podawanie insuliny zostało zmniejszone, a następnie przerwano, gdy poziom glukozy we krwi spadł poniżej 144 mg na decylitr (8,0 mmol na litr). Poziomy glukozy we krwi u każdego pacjenta były zarządzane jako część normalnych obowiązków personelu klinicznego w uczestniczącym ośrodku. W obu grupach kierownictwo kierowało się algorytmami leczenia dostępnymi za pośrednictwem bezpiecznej witryny internetowej (szczegółowe informacje na temat algorytmu leczenia można znaleźć na stronie https://studies.thegeorgeinstitute.org/nice/).
Interwencja próbna została przerwana, gdy pacjent jadł lub została wypisana z OIT, ale została wznowiona, jeśli pacjent został ponownie przyjęty na OIOM w ciągu 90 dni. Zostało ono przerwane na stałe w chwili śmierci lub 90 dni po randomizacji, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.
Próbki krwi do pomiaru glukozy uzyskano za pomocą cewników tętniczych, gdy tylko było to możliwe; Odradzano stosowanie próbek kapilarnych. Poziomy glukozy we krwi mierzono za pomocą punktowych analizatorów krwi lub analizatorów krwi tętniczej lub analizatorów laboratoryjnych w rutynowym użyciu w każdym ośrodku. Wszystkie inne aspekty opieki nad pacjentem, w tym leczenie żywieniowe, zostały przeprowadzone według uznania klinicystów.
Oceny i gromadzenie danych na poziomie wyjściowym
Lokalni koordynatorzy badań w każdej instytucji zgromadzili dane; dane źródłowe zostały zweryfikowane przez monitory badawcze z regionalnych centrów koordynujących. Na początku badania zebrano dane demograficzne i kliniczne, w tym wynik punktowy 27 (ostra fizjologia i chroniczna ocena zdrowia II (APACHE II) (które mogą wynosić od 0 do 71, z wyższymi wynikami wskazującymi na cięższą chorobę) oraz kryteria diagnostyczne dla ciężkiej sepsy, 28 zebrano
[podobne: ginekolog Warszawa, endometrioza leczenie, rewitalizacja pochwy ]

Powiązane tematy z artykułem: endometrioza leczenie ginekolog Warszawa rewitalizacja pochwy