Posted by on 29 maja 2018

Przyjęcia do ICU bezpośrednio z sali operacyjnej lub sali pooperacyjnej zostały zaklasyfikowane jako przyjęcia operacyjne. Pacjenci zostali zaklasyfikowani jako chorzy na cukrzycę na podstawie wywiadu chorobowego i zostali zakwalifikowani jako posiadający uraz, jeśli przyjęcie do OIT nastąpiło w ciągu 48 godzin po przyjęciu do szpitala z powodu urazu. Wcześniejsze leczenie kortykosteroidami zdefiniowano jako leczenie kortykosteroidami ogólnoustrojowymi przez 72 godziny lub więcej bezpośrednio przed randomizacją. Od czasu randomizacji do czasu wypisu z OIT lub 90 dni po randomizacji (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej), zarejestrowaliśmy wszystkie pomiary stężenia glukozy we krwi, podanie insuliny, podanie czerwonych krwinek, posiewy krwi, które były pozytywne dla organizmów patogennych, objętość wszystkich żywienia dojelitowego i pozajelitowego oraz dodatkowa podawana dożylnie glukoza i podawanie kortykosteroidów. Zarejestrowano także elementy układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, nerkowego, wątrobowego i hematologicznego oceny sekwencyjnego uszkodzenia narządów (SOFA, dla których wyniki mogą wynosić od 0 do 4 dla każdego układu narządów, z wyższymi wynikami wskazującymi na bardziej poważne dysfunkcje) 29 i stosowanie wentylacji mechanicznej i terapii nerkozastępczej.
Mierniki rezultatu
Pomiary wyników i analizy statystyczne zostały zdefiniowane w uprzednio zaplanowanym planie analizy statystycznej30. Pierwszorzędowym miernikiem wyniku była zgon z dowolnej przyczyny w ciągu 90 dni po randomizacji, w analizie, która nie została skorygowana z punktu widzenia charakterystyki wyjściowej. Drugorzędne miary wyników to czas przeżycia w ciągu pierwszych 90 dni, zgon związany z konkretną przyczyną (więcej informacji w Dodatku C Dodatku uzupełniającego), czas trwania wentylacji mechanicznej, terapia nerkozastępcza i pobyt w OIT i szpitalu. Wyniki trzeciego rzutu to zgon z jakiejkolwiek przyczyny w ciągu 28 dni po randomizacji, miejsce zgonu (oddział intensywnej terapii, oddział szpitalny lub inny), występowanie niewydolności nowego narządu, dodatnia hodowla krwi, przyjęcie transfuzji krwinek czerwonych i objętość transfuzji.
Pierwotny wynik został również zbadany w sześciu uprzednio zdefiniowanych parach podgrup: pacjentów operatywnych i nieoperacyjnych, pacjentów zi bez cukrzycy, pacjentów zi bez urazu, pacjentów zi bez ciężkiej sepsy, leczonych pacjentów i nieleczonych kortykosteroidami, oraz pacjenci, u których wynik APACHE II wynosił 25 lub więcej, oraz tych, których wynik był niższy niż 25,30
Poważne zdarzenia niepożądane
Poziom glukozy we krwi wynoszący 40 mg na decylitr (2,2 mmol na litr) lub mniej był uważany za poważne zdarzenie niepożądane. Kiedy zmierzono poziom glukozy we krwi przy użyciu analizatora przyłóżkowego, poprosiliśmy lekarza prowadzącego o pobranie próbki krwi w celu potwierdzenia laboratoryjnego przed leczeniem przypuszczalnej hipoglikemii. Szczegóły każdego wydarzenia zostały sprawdzone przez dwa komitety zarządzające badaniem i przesłane do komitetów ds. Etyki badań wszystkich uczestniczących ośrodków oraz niezależnego komitetu monitorującego dane i bezpieczeństwo.
Analiza statystyczna
Badanie pierwotnie miało na celu zarejestrowanie 4000 pacjentów. Na podstawie danych zgłoszonych przez Van den Berghe i in. w 2006,13 wielkość próby została zwiększona do 6100, zapewniając w ten sposób siłę statystyczną 90% do wykrycia bezwzględnej różnicy w śmiertelności między obiema grupami 3,8 punktu procentowego, przy założeniu podstawowej śmiertelności wynoszącej 30% na dwustronnym poziomie alfa poniżej 0,05
[przypisy: endometrioza, ginekologia estetyczna, Fordanserki ]

Powiązane tematy z artykułem: endometrioza Fordanserki ginekologia estetyczna