Posted by on 3 sierpnia 2018

Tak więc potencjalną skuteczność obrzezania mężczyzn w zapobieganiu zakażeniom przenoszonym drogą płciową można określić tylko w badaniach randomizowanych. Wykorzystaliśmy dane z randomizowanych, kontrolowanych badań dotyczących obrzezania mężczyzn w celu zapobiegania zakażeniu wirusem HIV w Rakai w Ugandzie w celu oceny skuteczności obrzezania mężczyzn w profilaktyce zakażeń HSV-2 i HPV oraz kiły u dorastających chłopców i mężczyzn. Metody
Projekt i przedmioty badań
Przeprowadziliśmy dwie równoległe, ale niezależne próby obrzezania mężczyzn w celu zapobiegania zakażeniom HIV i innym zakażeniom przenoszonym drogą płciową w Rakai w Ugandzie, jak opisano powyżej. 27 W pierwszej próbie (Rakai-1, która została sfinansowana przez National Institutes of Zdrowie), zgłosiliśmy 4996 nieobrzezanych, nieobrzezanych chłopców i mężczyzn w wieku od 15 do 49 lat, którzy zaakceptowali dobrowolne poradnictwo i testy na HIV i zgodzili się poznać wyniki HIV. Druga próba (Rakai-2, finansowana przez fundację Billa i Melindy Gates) miała na celu przede wszystkim ocenę bezpieczeństwa obrzezania mężczyzn i jego wpływu na zakażenia przenoszone drogą płciową u mężczyzn zakażonych wirusem HIV i ich partnerów. Jednak w drugim badaniu wzięło udział 595 osób z ujemnym wynikiem zakażenia HIV, z których 155 (26,1%) odmówiło poznania swoich wyników w kierunku HIV, a 440 (73,9%) zgodziło się uczyć ich wyników w kierunku HIV, ale zostały włączone do badania, aby zapewnić oślepienie badanych osób. Status HIV, aby zapobiec potencjalnemu stygmatyzacji osób zakażonych HIV, które brały udział w badaniu.
Te dwie próby, które przeprowadzono równolegle, miały identyczne protokoły. Podczas każdej wizyty wszystkim osobom oferowano bezpłatne porady i testy na temat HIV, edukację zdrowotną i prezerwatywy. Wszyscy badani, którzy zostali uznani za nosicieli wirusa HIV, zostali skierowani do programu leczenia HIV, finansowanego przez Plan awaryjny dla AIDS (PEPFAR) prezydenta USA. Wszystkie podmioty wyraziły pisemną świadomą zgodę.
Zarówno próby Rakai-1, jak i Rakai-2 zostały zatwierdzone przez cztery instytucjonalne rady ds. Przeglądu: Komisję ds. Nauki i Etyki Instytutu ds. Wirusów Ugandy (Entebbe, Uganda), podkomitet ds. HIV Narodowej Rady ds. Nauki i Technologii (Kampala, Uganda ), Komitet ds. Badań Humanistycznych w Szkole Zdrowia Publicznego Bloomberg Johns Hopkins University (Baltimore, MD) oraz Western Institutional Review Board (Olympia, WA). Badanie Rakai-1 było nadzorowane przez zespół ds. Monitorowania danych i bezpieczeństwa w zakresie bezpieczeństwa szczepionek i profilaktyki National Institutes of Health oraz przez osobną tablicę dla Rakai-2.
Przeprowadziliśmy badania fizyczne i przeprowadziliśmy wywiady w celu ustalenia cech socjodemograficznych i wskaźników praktyk seksualnych na poziomie podstawowym oraz na 6, 12 i 24 miesiące. Dodatkowe szczegóły dotyczące projektu badania, badania próbek i analiz przedstawiono w Dodatku uzupełniającym, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Wykrywanie wirusów i syfilis
Test HSV-2 przeprowadzono przy użyciu testu immunoenzymatycznego (ELISA) (Kalon Biological). Na podstawie wcześniejszej oceny skuteczności testu w próbkach surowicy ugandyjskiej, osoby, które miały pozytywne testy dla HSV-2 miały wartość wskaźnika gęstości optycznej 1,5 lub więcej, 25 i wszystkie serokonwersje wykryte przez ELISA zostały potwierdzone metodą Western blot ( Euroimmun)
[podobne: rtg płuc wrocław, młody jęczmień sok, lekarz pediatra wrocław ]

Powiązane tematy z artykułem: lekarz pediatra wrocław młody jęczmień sok rtg płuc wrocław