Posted by on 20 kwietnia 2018

Uprawnienie do całkowitej wymiany stawu kolanowego zostało określone przez jednego z dziewięciu doświadczonych chirurgów ortopedów w jednej z dwóch wyspecjalizowanych publicznych przychodni w Szpitalu Uniwersyteckim Aalborg w Danii (kliniki Frederikshavn i Farsoe); Do badania zakwalifikowano 50 pacjentów z każdej kliniki. Głównymi kryteriami wykluczenia były wcześniejsze całkowite zastąpienie tego samego kolana, potrzeba obustronnego całkowitego zastąpienia kolana oraz ból kolana w ciągu poprzedniego tygodnia, gdy pacjent ocenił na więcej niż 60 mm w skali 100 mm wizualno-analogowej (z wyższymi wynikami wskazujące na gorszy ból). Studiowanie zabiegów
Pacjenci zostali losowo przydzieleni w stosunku 1: 1, aby poddać się całkowitej wymianie stawu kolanowego, a następnie 12 tygodniom leczenia nieoperacyjnego (grupa z całkowitym zastąpieniem kolana) lub otrzymać tylko 12 tygodni leczenia nieleczniczego (grupa nieleczona). Całkowitą wymianę stawu kolanowego przeprowadzono zgodnie ze standardowymi metodami 12 w celu wprowadzenia całkowitej protezy cementowanej z nawierzchnią rzepkową (NexGen CR-Flex lub LPS-Flex Fixed Bearing Knee, Zimmer).
12-tygodniowy program leczenia nieleczniczego składał się z pięciu interwencji: ćwiczenia, edukacja, porady dietetyczne, stosowanie wkładek i leki przeciwbólowe. Aby zapewnić właściwą standaryzację i zmniejszyć liczbę zwrotów, leczenie nielecznicze dostarczono do obu grup oddzielnie, ale identycznie, w tym samym obiekcie, przez specjalnie wyszkolonych fizjoterapeutów i dietetyków. Ten program leczenia nieleczniczego okazał się wcześniej skuteczniejszy od zwykłej opieki (składającej się z dwóch ulotek zawierających informacje i porady dotyczące leczenia) w populacji pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego o nasileniu podobnym do obserwowanego u naszych uczestników badania. szczegółowe informacje na temat programu leczenia niechirurgicznego znajdują się w dodatkowym dodatku, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ćwiczenie
Program treningu wysiłkowego nerwowo-mięśniowego, który wcześniej okazał się wykonalny u pacjentów z umiarkowanym do ciężkiego zapaleniem kości i stawów, którzy kwalifikują się do całkowitego zastąpienia kolana, 14 był podawany w 1-godzinnych, grupowych, nadzorowanych sesjach dwa razy w tygodniu przez 12 dni. tygodnie. Celem programu ćwiczeń było przywrócenie neutralnego, funkcjonalnego ułożenia nóg poprzez zbudowanie kompensacyjnej stabilności funkcjonalnej i poprawę kontroli sensomotorycznej. [4] 15. Podkreślono neutralne, dynamiczne wyrównanie, a każdy pacjent był monitorowany indywidualnie pod względem jakości wysiłku. Poziom bólu został wykorzystany do ukierunkowania progresji.14 Po 12-tygodniowym programie treningowym pacjenci przechodzili 8-tygodniowy okres przejściowy, podczas którego program ćwiczeń wykonywany był coraz częściej w domu, aby poprawić długoterminową przynależność. Aby wspomóc wykonywanie ćwiczeń, fizjoterapeuta kontaktował się z pacjentami co miesiąc przez telefon, aż do 12-miesięcznej oceny kontrolnej.
Edukacja
Pacjenci uczestniczyli w dwóch jednogodzinnych sesjach edukacyjnych, które koncentrowały się na charakterystyce choroby, leczeniu i strategiach samopomocy. Sesje aktywnie angażowały pacjentów w leczenie ich choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego.
Porady żywieniowe
Pacjenci z indeksem masy ciała (waga w kilogramach podzielona przez kwadrat wysokości w metrach) o wartości 25 lub wyższej na linii podstawowej uczestniczyli w 12-tygodniowym dietetycznym programie odchudzania, który był podawany w czterech 30-do-60 -minute sesje
[patrz też: Warszawa ginekolog, USG genetyczne, objawy ciąży ]

Powiązane tematy z artykułem: objawy ciąży USG genetyczne Warszawa ginekolog