Posted by on 2 listopada 2018

Recenzenci tych zgonów nie byli świadomi zadań grup badawczych dla zmarłych pacjentów. Analiza statystyczna
Podstawową analizą było porównanie danych dotyczących śmiertelności z powodu raka gruczołu krokowego między dwiema badanymi grupami. Wskaźniki zdarzeń zostały zdefiniowane jako stosunek liczby zdarzeń (diagnozy raka lub zgonów) w danym okresie czasu do osoby-roku zagrożonego wydarzeniem. Liczby osobowości były mierzone od randomizacji do daty diagnozy, śmierci lub cenzury danych (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej) pod kątem wskaźników zachorowalności oraz daty zgonu lub cenzury (w zależności od tego, co nastąpi wcześniej) w odniesieniu do wskaźników śmiertelności. Przedziały ufności dla wskaźników częstości występowania i śmiertelności obliczono za pomocą metod asymptotycznych, przyjmując rozkład normalny dla logarytmu współczynnika i rozkład Poissona dla liczby zdarzeń.18
Od momentu rozpoczęcia badania niezależna rada monitorująca dane i bezpieczeństwo brała pod uwagę raporty co 6 miesięcy i dokonywała przeglądu gromadzonych danych. W listopadzie 2008 r. Zarząd jednomyślnie zalecił, aby aktualne doniesienia o śmiertelności z powodu raka gruczołu krokowego zostały zgłoszone po powiadomieniu badaczy i badanych, na podstawie danych wykazujących ciągły brak istotnej różnicy w śmiertelności między dwiema grupami badawczymi w wieku 10 lat (z pełną obserwacją po 7 latach) i informacje sugerujące szkodę z badań przesiewowych. Zalecenie to nie było wynikiem przekroczenia statystycznej granicy daremności, ale raczej wywołało obawy, że mężczyźni i ich lekarze podejmują decyzje w sprawie badań przesiewowych na podstawie niewystarczających informacji, że dane dostępne w badaniu były kompletne do 7 lat i konsekwentne do co najmniej 10 lat oraz że względy zdrowia publicznego podyktowały, że dostępne wyniki powinny zostać ujawnione. Jednak rada monitorująca poparła także kontynuację tych tematów, dopóki wszyscy nie osiągnęli co najmniej 13 lat obserwacji.
Przedmioty
Tabela 1. Tabela 1. Charakterystyka pacjentów w punkcie wyjściowym. Wyjściowa charakterystyka osobników była praktycznie identyczna w dwóch grupach badawczych (tabela 1). Po 7 latach status życiowy był znany dla 98% mężczyzn w obu grupach (patrz dodatek dodatkowy, dostępny wraz z pełnym tekstem tego artykułu). Po 10 latach status życiowy był znany 67% badanych, chociaż 23% nie było zapisanych na 10 lat. Mediana czasu obserwacji wynosiła 11,5 roku (zakres od 7,2 do 14,8) w obu grupach.
Całkowita zgodność z protokołem przesiewowym wyniosła 85% dla testów PSA i 86% dla badań doodbytniczych. Te wyniki są podobne do szacunków projektowych wynoszących 90% dla każdego testu. Wyniki przesiewowe dla pierwszych czterech rund zostały zgłoszone wcześniej.13 W grupie kontrolnej odsetek badań PSA wynosił 40% w pierwszym roku i wzrósł do 52% w szóstym roku; w przypadku osób, które zgłosiły, że nie wykonały więcej niż jednego testu PSA na początku badania (89% osób), odsetek testów PSA wynosił 33% w pierwszym roku i 46% w szóstym roku. Szybkość badań przesiewowych w badaniu cyfrowym w grupie kontrolnej wynosiła od 41 do 46%.
Ryc. 1. Ryc. 1. Liczba diagnoz wszystkich nowotworów prostaty (panel A) i liczba zgonów z powodu raka gruczołu krokowego (panel B)
[hasła pokrewne: terapia powięziowa, udział w badaniach klinicznych, lęk przed dentystą ]

Powiązane tematy z artykułem: lęk przed dentystą terapia powięziowa udział w badaniach klinicznych

Posted by on 2 listopada 2018