Posted by on 20 kwietnia 2018

Poradnictwo dotyczące stylu życia zawierało strategie na rzecz zaprzestania palenia i porady dotyczące ćwiczeń, odżywiania i kontroli wagi. PCI przeprowadzono zgodnie z oceną operatora i obowiązującą najlepszą praktyką. Operator mógł wybrać jakąkolwiek podstawową lub wspomagającą technikę cewnika zatwierdzoną przez Food and Drug Administration w celu bezpiecznego i skutecznego przeprowadzenia rewaskularyzacji mięśnia sercowego. Przeprowadzono pełną rewaskularyzację, ale nie zalecono, jeśli w opinii operatora stanowi to nadmierne ryzyko dla pacjenta. Stenty uwalniające lek były niedostępne do ostatnich 6 miesięcy od włączenia i były stosowane tylko u 3% losowo przydzielonych pacjentów. W oryginalnym badaniu COURAGE pacjenci byli obserwowani co miesiąc przez pierwsze 3 miesiące badania, 6 miesięcy, a następnie co 6 miesięcy przez 2,5 do 7 lat (mediana okresu obserwacji 4,6 roku). Kliniczne punkty końcowe do końca badania były oceniane przez niezależny komitet, którego członkowie nie byli świadomi randomizowanych zadań terapeutycznych.
Przeżycie długoterminowe
Rysunek 1. Rysunek 1. Proces selekcji pacjentów w rozszerzonej analizie kontrolnej. W placówkach w Stanach Zjednoczonych zapytano, w ramach wstępnego procesu świadomej zgody, o podanie numeru ubezpieczenia społecznego do śledzenia przeżycia. Używanie identyfikatorów do długoterminowego śledzenia przeżycia było niedozwolone przez instytucjonalne komisje weryfikacyjne w Kanadzie i na niektórych stronach rejestrujących się poza USA w Stanach Zjednoczonych. Pacjenci, którzy wyrazili zgodę na wykorzystanie swoich numerów ubezpieczenia społecznego do śledzenia przeżycia, zostali włączeni do rozszerzonej kohorty kontrolnej. PCI oznacza przezskórną interwencję wieńcową.
Pacjenci w Stanach Zjednoczonych zostali poproszeni, w ramach wstępnego procesu świadomej zgody, o podanie numerów ubezpieczenia społecznego do śledzenia przeżycia. Nie było to dozwolone przez rady nadzorcze instytucji w Kanadzie i na niektórych stronach rejestrujących się poza USA w Stanach Zjednoczonych. Prawie wszyscy pacjenci (99,4%) na uczestniczących stronach, które zezwalały na zbieranie informacji dotyczących numeru ubezpieczenia społecznego, zgodzili się na śledzenie przeżycia, a pacjenci ci zostali włączeni do kohorty rozszerzonej kontynuacji . W przypadku weteranów numery ubezpieczenia społecznego zostały przesłane do krajowego systemu danych korporacyjnych VA w celu ustalenia daty zgonu w przypadku pacjentów, którzy zmarli i daty ostatniej wizyty w dowolnym ośrodku VA w przypadku pacjentów, którzy przeżyli. Dla wszystkich pacjentów w rozszerzonej kohorcie kontrolnej, numery ubezpieczenia społecznego zostały przesłane do krajowego wskaźnika zgonów, a baza danych została przeszukiwana pod kątem zgonów z jakiejkolwiek przyczyny w latach 1999-2012, który był ostatnim rokiem z pełnymi danymi. Pacjenci z numerami ubezpieczenia społecznego, którzy nie byli zgodni w krajowym wskaźniku zgonów, a którzy nie byli weteranami, prawdopodobnie żyli 31 grudnia 2012 r. W ramach kontroli jakości danych przekazaliśmy numery ubezpieczenia społecznego do krajowych baz danych 125 pacjentów z numerami ubezpieczenia społecznego, którzy zmarli w trakcie badania COURAGE, a we wszystkich przypadkach data zgonu w bazie danych była zgodna z zapisami prób. Rysunek pokazuje kompletność obserwacji dla wszystkich grup.
Analiza statystyczna
[patrz też: endometrioza przyczyny, Warszawa USG genetyczne, USG piersi ]

Powiązane tematy z artykułem: endometrioza przyczyny USG piersi Warszawa USG genetyczne

Posted by on 20 kwietnia 2018