Posted by on 8 lipca 2018

Wykazano, że mutacje w wielu genach powodują idiopatyczną rozszerzoną kardiomiopatię. Geny te obejmują TTN, który koduje białko sarcomeretyny. Do 25% pacjentów z rodzinną kardiomiopatią rozstrzeniową i 18% pacjentów z sporadyczną kardiomiopatią rozstrzeniową zawiera szkodliwe warianty skracające (tj. Warianty, które według przewidywań spowodują skrócenie translacji) w TTN.6 Niektóre dowody potwierdzają hipotezę, że kardiomiopatia okołoporodowa może mieć dziedziczną lub genetyczną składową. Geograficzne gorące miejsca występowania, w tym Nigeria i Haiti, mogą odzwierciedlać czynniki genetyczne, a badanie związku genomewidów zidentyfikowało locus w pobliżu genu kodującego hormon parathormonopodobny (PTHLH) .7 Chociaż gorące punkty mogą być środowiskowe, rodzinne zgrupowanie kardiomiopatii okołoporodowej. zostało odnotowane, 8-11 i 15% pacjentów z niemieckiej kohorty miało rodzinną historię kardiomiopatii (zdefiniowaną jako obecność kardiomiopatii w przedsionku, rozszerzonej kardiomiopatii, nagłej śmierci lub arytmii u krewnego pierwszego stopnia) .12 Dwie grupy badaczy, którzy badali rzadkie rodowody dotknięte tymi dwoma rodzajami kardiomiopatii, zidentyfikowali warianty genów kodujących białka miofibrylarne, w tym TTN.13,14. Jednak bardzo niewiele przypadków kardiomiopatii okołoporodowej jest wyraźnie rodzinnych lub związanych z rozszerzoną kardiomiopatią. Genetyczne podstawy ogromnej większości przypadków kardiomiopatii okołoporodowej pozostają niepewne.
Dlatego zsekwencjonowaliśmy DNA 172 kobiet z kardiomiopatią okołoporodową w celu określenia udziału wariantów w 43 genach, które wcześniej wiązały się z kardiomiopatią rozstrzeniową.
Metody
Pacjenci
Pacjenci z kardiomiopatią okołoporodową byli rekrutowani z sześciu niezależnych grup. Grupa A została zwerbowana z kohorty pacjentów, którzy przeszli transplantację serca lub umieszczenie urządzenia wspomagającego lewą komorę (LVAD) w Temple University w Filadelfii. Grupa B została zwerbowana z kohorty pacjentów, którzy obejmowali niektórych, którzy zostali skierowani na przeszczep serca i którzy byli leczeni w klinice na University of Pennsylvania w Filadelfii. Grupa C została zwerbowana z kohorty pacjentów, którzy zostali skierowani do poradni kardiomiopatii okołoporodowej na Uniwersytecie w Hanowerze w Hanowerze w Niemczech. Grupa D składała się z podgrupy 9 kobiet z kohorty 100 japońskich kobiet z kardiomiopatią okołoporodową, z której pobrano próbki.15 Grupa E składała się z pacjentów w wieloośrodkowym, prospektywnym badaniu interwencji w zapaleniu mięśnia sercowego i ostrej kardiomiopatii 2 (IMAC-2), 16 pacjentów z ostrą kardiomiopatią nie-niedokrwienną, w tym podgrupy z kardiomiopatią okołoporodową. Grupa F składała się z pacjentów, którzy zostali włączeni do badania kardiopatii związanej z badaniami w ciąży (IPAC), wieloośrodkowego, prospektywnego badania z udziałem kobiet z kardiomiopatią okołoporodową.17,18 Badanie zostało zatwierdzone przez instytucyjną komisję egzaminacyjną w każdym ośrodku badawczym. Wszyscy pacjenci wyrazili pisemną świadomą zgodę.
Grupy referencyjne zostały pobrane z Exome Aggregation Consortium (ExAC) w Cambridge, Massachusetts (http://exac.broadinstitute.org), który zawiera ponad 60 000 egzogów, a Exome Variant Server (dane release, ESP6500SI-V2; evs. gs.washington.edu/EVS), który zawiera sekwencje egzomiczne od 6503 osób
[więcej w: Pompy insulinowe, niacynamid, łokieć golfisty ]

Powiązane tematy z artykułem: łokieć golfisty niacynamid Pompy insulinowe