Posted by on 13 września 2018

Dane o typie zagrożenia i współrzędne geograficzne zostały wyeksportowane z systemu komputerowego centrum dyspozytorskiego do systemu pozycjonowania telefonu komórkowego. Lokalizacja pacjenta z podejrzeniem pozaszpitalnego zatrzymania krążenia została porównana z obecnymi lokalizacjami wyszkolonych wolontariuszy świeckich. Wszyscy wolontariusze w promieniu 500 m od pacjenta otrzymali wygenerowany komputerowo telefon i wiadomość tekstową z informacją o lokalizacji pacjenta (ryc. S1 w Dodatku uzupełniającym). Link do mapy pokazującej lokalizację został również wysłany do wolontariusza. Procedura losowania
Ze względów praktycznych system pozycjonowania telefonu komórkowego był aktywny w godzinach od 6 rano do 11 po południu. Po aktywacji systemu przez dyspozytorów, pacjenci zostali losowo przydzieleni w stosunku 1: do jednej z dwóch grup badawczych za pomocą skomputeryzowanego systemu randomizacji . Losowe liczby były generowane automat ycznie w systemie pozycjonowania telefonu komórkowego przy użyciu zmodyfikowanej funkcji standardowej w oprogramowaniu Microsoft.NET Framework, wersja 4.0.12
Jeśli pacjent z podejrzeniem pozaszpitalnego zatrzymania krążenia został losowo przydzielony do grupy interwencyjnej, znaleźli się wolontariusze świeccy. Jeśli wolontariusz znajdował się w odległości mniejszej niż 500 m od pacjenta, skontaktowano się z nim automatycznie, wysyłając krótkie wiadomości (wiadomości tekstowe) i generowane komputerowo rozmowy telefoniczne. Jeśli pacjent został losowo przydzielony do grupy kontrolnej, znajdowali się wolontariusze, którzy zostali przeszkoleni w zakresie CPR, ale nie nawiązano ostatecznego kontaktu za pomocą wiadomości tekstowych lub połączeń telefonicznych. Dyspozytor nie zdawał sobie sprawy z zadań grupy badawczej, a wszyscy badacze nie byli świadomi zadań do czasu zakończenia ostatecznej analizy i ujawnienia kodu randomizacji.
Pacjenc i
Kryterium włączenia do randomizacji podejrzewano o pozaszpitalne zatrzymanie krążenia. Kryteria wykluczenia były następujące: podejrzewane pozaszpitalne zatrzymanie krążenia u pacjenta w wieku poniżej 8 lat, niebezpieczne środowisko i pozaszpitalne zatrzymanie krążenia spowodowane utonięciem, urazem, zatruciem lub samobójstwem.
Do analizy danych włączono wszystkie pozaszpitalne zatrzymania krążenia, które były leczone przez personel EMS, w którym aktywowano usługę systemu pozycjonowania telefonu komórkowego. Jeśli żadni ochotniczy ochotnicy przeszkoleni w zakresie RKO nie byli obecni w odległości 500 m od pacjenta, sprawa nie została wykluczona z ostatecznej analizy. Wszystkie pozaszpitalne zatrzymania krążenia, które nie były leczone przez personel EMS i zatrzymanie akcji serca, które były świadkami (widzianymi lub słyszanymi) przez personel EMS zostały wykluczone.
Wyniki pierwotne i wtórne
Pierwszorzędnym wynik iem był wskaźnik CPR zainicjowanej przez osobę postronną przed przybyciem karetki pogotowia lub pierwszej pomocy [patrz też: lęk przed dentystą, ześlizg kręgu, dentysta w ciąży za darmo ]

Powiązane tematy z artykułem: dentysta w ciąży za darmo lęk przed dentystą ześlizg kręgu

Posted by on 13 września 2018