Posted by on 10 września 2018

Wyniki kliniczne po roku w zmodyfikowanej populacji populacyjnej. Krzywe Kaplana-Meiera dla złożonego wyniku śmierci z dowolnej przyczyny lub zdarzenia niewydolności serca w zmodyfikowanej populacjach leczonych. skumulowane wskaźniki ryzyka dla dwóch powiązanych ze stanem klinicznym składników złożonego pierwotnego wyniku – zgonu z jakiejkolwiek przyczyny lub z powodu niewydolności serca, które obejmowały ponowne hospitalizację z powodu niewydolności serca i pogorszenie niewydolności serca podczas początkowej hospitalizacji – w grupie leczonej cyklosporyną i grupie kontrolnej w ciągu roku w zmodyfikowanej populacji leczonej as (tj. pacjenci poddani randomizacji, otrzymali badany lek i posiadali ważne dane). Ta analiza nie obejmowała przebudowy lewej komory. Wstawka pokazuje te same dane na powiększonej osi y. W sumie 7 pacjentów straciło czas obserwacji po roku. Pierwotne zdarzenie wynikowe wystąpiło u 233 z 395 pacjentów (59,0%) w grupie leczonej cyklosporyną oraz u 230 z 396 (58,1%) w grupie kontrolnej (iloraz szans w grupie leczonej cyklosporyną, 1,04, przedział ufności 95% [CI], 0,78 do 1,39; P = 0,77) (tabela 3). Całkowita śmiertelność po roku wynosiła 7,1% w grupie leczonej cyklosporyną i 6,6% w grupie kontrolnej (iloraz szans, 1,09, 95% CI, 0,63 do 1,90, P = 0,76). Częstość początkowego pogorszenia niewydolności serca lub ponownej hospitalizacji z powodu niewydolności serca po roku była podobna w grupie otrzymującej cyklosporynę i grupie kontrolnej (odpowiednio 22,8% i 22,7%, iloraz szans, 1,01, 95% CI, 0,72 do 1,41; P = 0,97). Niepożądana przebudowa lewej komory wystąpiła u 42,8% pacjentów w grupie leczonej cyklosporyną oraz u 40,7% pacjentów w grupie kontrolnej (iloraz szans, 1,09, 95% CI, 0,82-1,46, P = 0,53). Łączna częstość zgonów, pogorszenie niewydolności serca i ponowna hospitalizacja z powodu niewydolności serca po roku były podobne w obu grupach (ryc. 2). Częstość wszystkich innych wtórnych wyników klinicznych, w tym wstrząs kardiogenny, nawracający zawał mięśnia sercowego, niestabilna dławica piersiowa, udar i ostra niewydolność nerek, były podobne w obu grupach po roku (Tabela 3).
Wyniki analizy na protokole były zgodne z wynikami zmodyfikowanej analizy potraktowanej (pierwotnej) (tabela S8 w dodatkowym dodatku). Dane dla wszystkich wyników, z wyjątkiem przebudowy lewej komory, były dostępne dla całej populacji, która miała zamiar leczyć; nie było istotnych różnic między tymi dwiema grupami w tych analizach (tabela S9 i ryc. S1 w dodatkowym dodatku).
Pierwotny wynik w ciągu roku był spójny we wszystkich wcześniej zdefiniowanych podgrupach, z wyjątkiem analizy stratyfikowanej według klasy Killip na początku badania, dla której wystąpiła istotna interakcja między klasą Killip a efektem leczenia (p = 0,009) (ryc. S2 w Dodatek). Nie wykryto szkodliwego wpływu leczenia cyklosporyną na czynność nerek, liczbę białych krwinek czy poziom glukozy we krwi (Tabela S10 w Dodatku Uzupełniającym).
Dyskusja
U pacjentów ze STEMI z przednimi zawałami, dożylne podanie cyklosporyny tuż przed PCI nie skutkowało mniejszym ryzykiem pierwotnego wyniku zgonu z jakiejkolwiek przyczyny, pogorszenie niewydolności serca podczas początkowej hospitalizacji, ponowna hospitalizacja z powodu niewydolności serca lub niekorzystna przebudowa lewej komory niż ryzyko związane z placebo
[więcej w: dentysta w ciąży za darmo, jak zdrowo sie odzywiac, poczet healerów polskich ]

Powiązane tematy z artykułem: dentysta w ciąży za darmo jak zdrowo sie odzywiac poczet healerów polskich