Posted by on 12 września 2018

Wcześniejsze doniesienia sugerowały korzyść z leczenia nieoperacyjnego u pacjentów z umiarkowanym do ciężkiego zapaleniem kości i stawów, którzy kwalifikują się do całkowitego zastąpienia kolana.33,35 Nawet u pacjentów przechodzących do operacji, udział w nadzorowanym wysiłku przed zabiegiem był związany z szybszym pooperacyjnym powrót do zdrowia.36 Korzyści i szkody związane z odpowiednimi terapiami podkreślają znaczenie uwzględnienia preferencji i wartości pacjentów podczas wspólnego podejmowania decyzji dotyczących leczenia umiarkowanej do ciężkiej choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Nasze badanie ma ograniczenia. Nie uwzględniliśmy grupy kontrolnej do operacji pozorowanej; od czasu operacji i, w mniejszym stopniu, leczenia niezwiązanego są związane z efektami placebo, 38 wyniki w tym badaniu mogą zawyżać efekty przypisywane konkretnym zabiegom, a w szczególności zabiegowi chirurgicznemu. Wyniki uzyskane w podskali bólu KOOS, które uzyskano przed zabiegiem, były podobne do uzyskanych w poprzednich badaniach dotyczących całkowitego zastąpienia kolana39, 40 i wskazały łagodny lub silny ból podczas czynności, ale nie wiadomo, czy nasze wyniki można uogólnić u pacjentów z silniejszy ból. Intensywność leczenia nieleczniczego mogła różnić się między grupami ze względu na różnice w stanie klinicznym w momencie rozpoczęcia leczenia. Jednak interwencja została ustandaryzowana i podawana w obu grupach przez tych samych fizjoterapeutów i dietetyków. Ponieważ wszyscy pacjenci otrzymali multimodalne leczenie nielecznicze, nie jest możliwe oddzielenie skutków poszczególnych sposobów leczenia. Połączenie nieleczonych metod leczenia, które zastosowaliśmy, jest zgodne z międzynarodowymi zaleceniami dotyczącymi leczenia choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego, 6,7, co zwiększa uogólnienie wyników.
Podsumowując, nasze wyniki pokazują, że całkowita wymiana stawu kolanowego, po której następuje leczenie nieoperacyjne, jest lepsza od samej metody leczenia niebolesnego w zakresie łagodzenia bólu oraz poprawy funkcji i jakości życia po 12 miesiącach u pacjentów z umiarkowanym do ciężkiego zapaleniem kości i stawów, którzy kwalifikują się do jednostronnego leczenia totalnego. wymiana stawu kolanowego. Jednak całkowita wymiana stawu kolanowego wiąże się z większą liczbą poważnych zdarzeń niepożądanych, a większość pacjentów, którzy zostali przydzieleni do leczenia nieoperacyjnego, nie doświadczyła całkowitej wymiany stawu kolanowego przed 12-miesięczną obserwacją i miała klinicznie istotne usprawnienia.
[podobne: dentysta w ciąży za darmo, młody jęczmień sok, prądy rehabilitacja ]

Powiązane tematy z artykułem: dentysta w ciąży za darmo młody jęczmień sok prądy rehabilitacja

Posted by on 12 września 2018

[podobne: dentysta w ciąży za darmo, młody jęczmień sok, prądy rehabilitacja ]