Posted by on 13 czerwca 2018

Celem programu było obniżenie masy ciała o co najmniej 5% i utrzymanie niższej masy ciała16. Interwencja obejmowała rozmowy motywacyjne z instrukcjami i wskazówkami dotyczącymi poszczególnych uczestników.17 Dietetyk skontaktował się z pacjentami przez telefon przez 30 minut tygodnie 26 i 39 po rozpoczęciu leczenia nieleczniczego w celu wsparcia przestrzegania programu dietetycznego. Wkładki
Pacjenci otrzymywali indywidualnie dopasowane, pełnowymiarowe wkładki ze środkowym podparciem łuku (Formthotics Original Dual Medium [perforowane], Foot Science International). Ponadto, do wkładek pacjentów, którzy zostali sklasyfikowani jako posiadający pozycję kolanowo-boczną do stopy, dodano czterostopniowy klin boczny; u takich pacjentów, kolano przesuwa się do przodu lub do tyłu, do piątego palca w trzech lub większej liczbie z pięciu prób testu mini-przysiadu z jedną kończyną.
Leki przeciwbólowe
Pacjenci otrzymywali leki przeciwbólowe, jeśli ortopeda uznał to za konieczne do wzięcia udziału w programie ćwiczeń. Receptę (ponownie oceniano co 3 tygodnie) podawano paracetamol (1 g cztery razy na dobę), ibuprofen (400 mg trzy razy na dobę) i pantoprazol (20 mg na dobę), do stosowania w razie potrzeby.
Oceny follow-up
Dalsze oceny przeprowadzono po 3, 6 i 12 miesiącach od rozpoczęcia leczenia nieleczniczego. Oceny zostały przeprowadzone w Aalborg University Hospital w Danii przez specjalnie przeszkolonego oceniającego, który nie był związany z placówkami leczniczymi i który nie był świadomy wykonywania zabiegów. Przed spotkaniem z asesorem, wszyscy pacjenci zostali poinstruowani, aby przykryć kolano od 15 cm powyżej 15 cm poniżej rzepki za pomocą trzech warstw białej elastycznej taśmy, aby ukryć potencjalną bliznę po całkowitej wymianie stawu kolanowego.
Główny wynik
Wstępnie ustalony pierwotny wynik był różnicą między zmianami w grupie między początkową a 12-miesięczną średnią w czterech punktach podskali Knee Inge i Osteoarthritis Outcome Score (KOOS), obejmujących ból, objawy, czynności dnia codziennego i jakość życia (KOOS4 ). Każda podskala składa się z wielu przedmiotów zdobytych w 4-punktowej skali Likerta19,20; KOOS4 waha się od 0 (najgorszy) do 100 (najlepszy). KOOS jest miarodajną, wiarygodną, szybko reagującą miarą wyników zgłaszanych przez pacjentów podczas krótko- i długoterminowej obserwacji w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego i całkowitej wymiany stawu kolanowego.
Drugorzędne wyniki
Oceniliśmy również zmianę od wartości początkowej do 12 miesięcy w pięciu wcześniej określonych wynikach wtórnych. Pierwszym z nich były wyniki we wszystkich pięciu podskalach KOOS, w tym podskale KOOS4 oraz piąta podskala obejmująca funkcje w sporcie i rekreacji (z wynikami we wszystkich podskalach w zakresie od 0 [najgorszy] do 100 [najlepszy]), aby pomóc w interpretacji klinicznej głównego wyniku.22 Drugi był czas na czasowy test up-and-go 23, który mierzy czas (w sekundach) wzniesiony z krzesła, 3,1 m (10 stóp), powrót i usiąść – oraz średni czas na dwóch 20-metrowych próbach marszu; w przypadku obu testów krótszy czas oznacza lepszą mobilność.24 Trzeci to wyniki ogólnej oceny stanu zdrowia za pomocą trzypoziomowej wersji kwestionariusza samooceny 5-wymiarowej grupy EuroQol (EQ-5D), zawierającego zarówno wynik indeks opisowy EQ-5D (w zakresie od -0,59 do 1,00) i wynik na skali wizualno-analogowej EQ-5D (w zakresie od 0 do 100) 25,26; wyższe wyniki wskazują na lepszą jakość życia
[patrz też: hostessy fordanserki, sprzedaż elementów ogrodzenia mazowieckie, endometrioza przyczyny ]

Powiązane tematy z artykułem: endometrioza przyczyny hostessy fordanserki sprzedaż elementów ogrodzenia mazowieckie